Yhdistyksen ylimääräinen kokous 25.04.2017

Hyvät jäsenet!

Tervetuloa ylimääräiseen yhdistyksen kokoukseen keskiviikkona 25.04.2017 klo 16:00 Kattilassa (Ag. C233.2). Kokouksessa käsitellään viime vuoden tilinpäätös ja vastuuvapaus viime vuoden hallitukselle. Tilinpäätöstä ja vuosikertomusta ei ole toimitettu, joten liitteitä ei ole.

Lisäksi kokouksessa käsitellään hallituksen koon kasvattaminen. Hallituksen pohjaesitys kohtaan on kasvattaa hallituksen kokoa kolmella henkilöllä joiden tehtävät olisivat sopovastaava, Tiedottaja/päätoimittaja ja yritysvastaava. Mikäli hallituksen kokoa kasvatetaan, hallitushaku avataan ja uusista hallituksen jäsenistä päätetään yhdistyksen ylimääräisessä kokouksessa toukokuussa.

Linkki Jyväskylä ry.

Yhdistyksen ylimääräinen kokous.

Aika: Tiistai 25.04.2017 klo 16:00

Paikka: Ag. 233.2 (Kattila), Agora, Mattilanniemi 2, 40100, Jyväskylä

1. Kokouksen avaus

2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa

3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys

5. Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja toiminnantarkastajan lausunto

6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille vastuuvelvollisille

7. Päätetään hallituksen koon kasvattamisesta

9. Kokouksen päättäminen

Lisätietoja: pj@old.linkkijkl.fi