Syyskokous 2021: Kokouskutsut toimitettu

Hei!

Linkki Jyväskylä ry:n sääntömääräinen syyskokous järjestetään perjantaina 13.11.2020 kello 17:00 alkaen. Kokoukseen ilmoittautuminen on pakollista ja se tapahtuu tämän Google Formin kautta: https://forms.gle/yKs4sLLQipE7z9MN8. Ilmoittautumislomakkeen tietoja käytetään kokoukseen osallistuvien jäsenyyden tarkistamiseen, sekä kokouksen poikkeukselliisten äänestämiskäytänteiden toteuttamiseen.

Vallitsevasta koronatilanteesta johtuen kokous on tarkoitus pitää täysin etänä Zoom-ohjelmaa käyttäen ja kokoukseen pääsee liittymään sen alkamisajankohtana oheisen linkin (https://jyufi.zoom.us/j/66019913563) kautta. Lakiteknisistä syistä kokouksella on virallinen fyysinen tapahtumapaikka, mutta koronan vuoksi emme toivo osallistujien saapuvan tänne paikalle vaan osallistuvan kokoukseen etänä.

Jotta kokouksen järjestäminen onnistuisi mahdollisimman jouhevasti, luethan huolella läpi seuraavat ohjeet:

 1. Ilmoittaudu kokoukseen täyttämällä oheinen Google Form: https://forms.gle/yKs4sLLQipE7z9MN8
 2. Kokoukseen liityttäessä kaikki osallistujat laittavat käyttäjänimekseen etu- ja sukunimensä puheenvuorojen seuraamisen helpottamiseksi.
 3. Kokouksessa äänestäminen vaatii osallistujalta kirjautumista olemassa olevalle Google-tilille. Tähän käy erinomaisesti esimerkiksi yliopiston tarjoama tili, jolla yliopiston sähköpostia käytetään tai vaihtoehtoisesti oma henkilökohtaisessa käytössäsi oleva Google-tili.
 4. Kokouksessa äänestämisessä käytetään tarvittaessa äänestyslomakkeita, joihin lähetetään linkki ilmoittautumislomakkeessa ilmoitettuun sähköpostiin.

Esityslista liitteineen löytyy alta. Tervetuloa kokoukseen!

Linkki Jyväskylä ry

Yhdistyksen syyskokous

Paikka: Zoom-kokous, https://jyufi.zoom.us/j/66019913563 

(Puistokatu 5 A 8, 40100 Jyväskylä)

Aika: 13.11.2020, klo 17:00 alkaen

Esityslista

 1. Kokouksen avaus
 2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa
 3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  1. Ote yhdistyksen säännöistä: “10. Hallituksen on kutsuttava yhdistyksen kokoukset koolle vähintään seitsemän vuorokautta ennen kokousta jäsenille postitetuilla kirjeillä tai sähköpostiviesteillä jäsenen ilmoittamaan osoitteeseen, sekä ilmoittamalla asiasta yhdistyksen internet-sivuilla.”
 4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
 5. Esitetään vuoden 2019 tilinpäätös, toimintakertomus ja toiminnantarkastajan lausunto
 6. Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä vuoden 2019 hallitukselle ja muille tili- ja vastuuvelvollisille
 7. Vahvistetaan toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2021
 8. Vahvistetaan ohjesäännöt ja muut tarvittavat säännökset seuraavalle vuodelle
 9. Vahvistetaan hallituksen valmisteleva strategia vuosille 2021-2023
 10. Valitaan hallituksen puheenjohtaja
 11. Valitaan hallituksen muut jäsenet
 12. Valitaan kaksi toiminnantarkastajaa ja heille kaksi varatoiminnantarkastajaa

Post navigation