Yhdistyksen syyskokous 18.11.2014

Arvoisat linkkarit,

Linkki Jyväskylä ry:n sääntömääräinen syyskokous pidetään tiistaina 18.11.2014 Metalli74-saunalla. Sauna sijaitsee Järjestöjen talolla, Kalevankatu 4, 3. kerros, ja paikalle voi saapua klo 16:45. Syyskokous alkaa klo 17:00 ja saunomaan pääsee kokouksen jälkeen.

Syyskokouksessa valitaan seuraavan vuoden hallitus, joten tämä on yksi parhaista mahdollisuuksistasi vaikuttaa yhdistyksen toimintaan ja tulla mukaan. Hallitustoiminta on mahtava tilaisuus nähdä ja kokea mitä yhdistystoiminta pitää sisällään, eikä aiempaa tietämystä tarvita. Voit ilmaista kiinnostuksesi hallitustyöskentelyyn myös ennen kokousta: http://old.linkkijkl.fi/artikkelit/2014/11/linkin-hallitushaku/. Jos haluat toimintaan mukaan mutta et pääse kokoukseen, ota yhteyttä pj(at)old.linkkijkl.fi.

Yhdistyksen puolesta kokouksessa on tarjolla pientä suuhunpantavaa.


Kokouksen esityslista:

  1. Kokouksen avaus
  2. Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja tarvittaessa kaksi ääntenlaskijaa
  3. Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
  4. Hyväksytään kokouksen työjärjestys
  5. Vahvistetaan toimintasuunnitelma sekä tulo- ja menoarvio vuodelle 2015
  6. Valitaan vuoden 2015 hallituksen puheenjohtaja, varapuheenjohtaja, sihteeri, rahastonhoitaja ja muut jäsenet
  7. Valitaan vuodelle 2015 yksi toiminnantarkastaja ja hänelle varatoiminnantarkastaja
  8. Käsitellään muut kokouskutsussa mainitut asiat.
  9. Kokouksen päättäminen

Kokouksessa esiteltävä toimintasuunnitelma löytyy täältä: http://old.linkkijkl.fi/wp-content/uploads/2014/11/tosu2015.pdf

Tutustu huolellisesti toimintasuunnitelmaan ennen kokousta.

Mikäli sinulla on kysyttävää toimintasuunnitelmasta, haluat mukaan toimintaan mutta et pääse kokoukseen, toivot kokoukseen käsiteltäväksi jonkin muun asian, tai haluat kysyä mitä tahansa yhdistykseen liittyen, ota yhteyttä puheenjohtajaan pj(at)old.linkkijkl.fi.

Terveisin,

Samuel Uusi-Mäkelä

Puheenjohtaja

Linkki Jyväskylä ry.

 

 

  1 comment for “Yhdistyksen syyskokous 18.11.2014

Vastaa